U kap me pushkë me vete gati për qitje, arrestohet 21 vjeçari në Laç

Shqipëria

U kap me pushkë me vete gati për qitje, arrestohet 21 vjeçari në Laç

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 11:50
Foto ilustrim

Një 21 vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Laç pasi u kap duke lëvizur me armë zjarri gati për qitje.

Me finalizimin e operacioni të koduar "Gjurmimi" policia arrestoi shtetasi D.K. i cili sapo pa policinë ka hedhur armën.

"Si rezultat, është arrestuar në flagrancë shtetasi D. K., 21 vjeç, banues në Laç, për veprën penale "Mbajtja pa leje e armëve, armëve luftarake dhe municionit", pasi u kap afër banesës së tij, me një armë zjarri pushkë me vete, të cilën e ka hedhur sapo ka parë punonjësit e Policisë," njoftoi policia.

Shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale armën e zjarrit pushkë dhe një krehër me 30 fishekë luftarakë në të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat