Ikën shirat, sot vranësira të lehta dhe kthjellime gjatë gjithë ditës! Çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Shqipëria

Ikën shirat, sot vranësira të lehta dhe kthjellime gjatë gjithë ditës! Çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 07:53
Foto ilustrim

Vendi ynë do të jetë ditën e sotme nën dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke sjell alternime kthjellimesh dhe kalime vranësirash.

Vranësirat do të shtohen përkohësisht gjatë mesditës dhe pasdites ndërkohë që gjatë orëve të mbrëmjes priten kthjellime më të dukshme.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një ulje në mëngjes, ndërsa në orët e mesditës do të rriten ndjeshëm duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 26°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat