Protesta në ditën e Samitit/ Vasili: Në Bulevard do jenë qytetarët që duan ligjin, jo tritolin dhe korrupsionin e Ramës!

Shqipëria

Protesta në ditën e Samitit/ Vasili: Në Bulevard do jenë qytetarët që duan ligjin, jo tritolin dhe korrupsionin e Ramës!

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 18:19
Foto ilustrim

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili e konsideron protestën e nesërme si “një ditë e madhe për të gjithë”. Në një reagim në Facebook, Vasili thotë se në Bulevard do të jenë të gjithë qytetarët që s’pranojnë të qeverisen nga talebanizmi i kryeministrit Edi Rama.

Sipas tij, do të jenë qytetarët të cilët duan ligjin dhe Kushtetutën, jo tritolin dhe korrupsionin.

Partia e Lirisë e ka konfirmuar pjesëmarrjen në këtë tubim, e cila do të zhvillohet në kushte jo të “favorshme” për opozitën. Kjo për shkak se shumica e akseve rrugore rreth qendrës dhe bulevardit do të jenë të bllokuara për shkak të samitit BE-Ballkani Perëndimor.

Postimi i Petrit Vasilit: 

NESER DITA E MADHE E SE VERTETËS!

Neser ne ora 12 ne Bulevard do te jene te gjithe qytetaret, qe nuk pranojne kurre te qeverisen nga talebanizmi i Edi Rames dhe rilindjes.

Neser ne Bulevard do te jene te gjithe qytetaret, qe duan ligjin dhe Kushtetuten dhe jo tritolin korrupsionin, hajduterine dhe kriminalizimin e Edi Rames dhe rilindjes.

Neser ne Bulevard do te jene shqiptaret europiane, qe e duan Shqiperine ne BE dhe jo Edi Rama, qe eshte armik i betuar i Europes dhe peng i Moskes dhe Beogradit.

Neser eshte dite e madhe per te gjithe ne.

Neser eshte dita kur do te thuhen te vertetat e medha ne sheshin e qytetareve te lire dhe patriote!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat