“Evropë na hidh një jelekë shpëtimi”, nis protesta e opozitës në Tiranë

Shqipëria

“Evropë na hidh një jelekë shpëtimi”, nis protesta e opozitës në Tiranë

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 12:37
Protesta

Me pankarta në duar qytetarë të shumta i janë drejtuar Bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit” nga sheshi “Skënderbej.

“Europe, throw us a life vest!”, shkruhet në një prej pankartave që mbahet nga protestusit, ndërsa një tjetër thotë “‘Duam demokraci, jo stabilokraci’.

Ndërkohë kujtojmë se është duke u zhvilluar ditën e sotme në Tiranë Samiti i Bashkimit Europian më Ballkanin Perëndimor, teksa nga ana tjetër pritet që të organizohet gjithashtu edhe protesta e thirruar nga Partia Demokratike.

Kryeqyteti është mobilizuar dhe blinduar nga forcat e policisë teksa në patrullim janë dhe helikopterët në perimetrin e sigurisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat