Rama vizitë në Azerbajxhan, takohet me Presidentin Aliyev

Shqipëria

Rama vizitë në Azerbajxhan, takohet me Presidentin Aliyev

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 11:24
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë zyrtare në Azerbajxhan. Përmes një postimi në rrjete sociale kreu i qeverisë shqiptare bën me dije se është takuar me Presidentin e Azerbajxhanit Ilham Aliyev.

“Me Presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, për një bilanc të ecurisë së marrëdhënieve pas vizitës së tij në Shqipëri, ku u vendosën piketa të rëndësishme konkrete bashkëpunimi, si edhe për ta falenderuar për dekretin presidencial të çeljes së ambasadës së Azerbajxhanit në Tiranë”, shkruan Kryeministri Edi Rama në Facebook.

Kjo vizitë me Azer vjen 3 javë pasi ky i fundit ndodhej në Shqipëri për vizitë zyrtare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat