IKMT zbarkon në Drimadhë, pritet shembja me tritol e objektit 4-katësh pa leje

Shqipëria

IKMT zbarkon në Drimadhë, pritet shembja me tritol e objektit 4-katësh pa leje

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 11:43
Foto ilustrim

Forcat e xhenios dhe Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar kanë zbarkuar ditën e sotme në Drimadhë, Dhërmi në kuadër të operacionit për shembjen e ndërtimeve pa leje.

Raportohet se IKMT do të shemb një objekt katër katësh në Drimadhes, i cili është pa leje.

Bëhet fjalë për një sipërfaqe rreth 2100 metra katrorë.

Sipas informacioneve shpërthimi i kontrolluar do të kryhet ditën e diel rreth orës 15:30. Objekti do të hidhet në erë me rreth 10 kilogramë lëndë eksplozive.

Më pas do të vlerësohet nëse në zonë ekzistojnë objekte të tjera pa leje.

Të dielën e kaluar IKMT hodhi në erë me 70 kg tritol resortin “Prestige Resort” në vijën bregdetare të Kavajës, pasi rezultonte të ishte ndërtuar pa leje. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat