Moti i keq godet Shqipërinë, SHMU del me njoftimin e rëndësishëm

Shqipëria

Moti i keq godet Shqipërinë, SHMU del me njoftimin e rëndësishëm

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 21:05
Foto ilustrim

Për ditën e premte Shqipëria pritet të vijojë jetë nën ndikim të masave ajrore të paqëndrueshme. Në këtë mënyrë moti parashikohet fillimisht me vranësira mesatare deri të dendura si dhe alternime kthjellimesh.

Deri në orët e pasdites në zonën e veriperëndimit reshje shiu në formë shtrëngatash ndërsa në zonën e jugut reshjet e shiut parashikohen me intensitet të ulët.

Duke filluar nga orët e vona të mbrëmjes reshje shiu me intensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash në pjesën më të madhe të territorit ndërsa në zonën e veriperëndimit hera-herës reshjet në formën e rrebesheve dhe stuhive.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 3-8m/sek, e cila në brigjet jugore të vendit fiton shpejtësi dhe bëhet intensive deri në  12-17m/s.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 4 deri 13°C

në zona e ulëta 6 deri 21°C

në zona bregdetare 12 deri 21°C

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat