Trafikonin kokainë dhe hashash/ Arrestohen disa shqiptarë në Itali

Shqipëria

Trafikonin kokainë dhe hashash/ Arrestohen disa shqiptarë në Itali

Më: 9 dhjetor 2022 Në ora: 09:21
Foto ilustrim

Një operacion antidrogë i policisë ka nisur në orët e para të mëngjesit sot në zonën e Città delle Pieve, në Itali.

Mediat italiane raportojnë se, pas veprimeve hetimore, janë arrestuar disa shtetas shqiptarë që akuzohen për trafik droge, veçanërisht hashash dhe kokainë.

Është konstatuar se grupi i shqiptarëve që drejtonte prej disa kohësh një treg të lulëzuar të trafikut të drogës që ishte aktiv në zonën e liqenit Trasimeno.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat