Përjashtohen nga Kuvendi pesë deputetë, mes tyre edhe Sali Berisha

Shqipëria

Përjashtohen nga Kuvendi pesë deputetë, mes tyre edhe Sali Berisha

Më: 27 janar 2023 Në ora: 13:34
Kuvendi i Shqipërisë

Këshilli i Etikëska miratuar kërkesën e socialistëve për përjashtimin e Sali Berishës dhe 4 deputetëve të tjerë të grupit të tij pasi bllokuan dje foltoren dhe punimet e Kuvendit të Shqipërisë.

Kështu, është përjashtuar për 10 ditë Sali Berisha, Edi Paloka, Flamur Noka, Edmond Spaho dhe Belind Këlliçi.

Partia Socialiste i dërgoi kërkesën për përjashtim të grupit të Berishës kryeparlamentares Lindita Nikolla pasi nga debatet dje në sallën e Kuvendit, ish-kryeministri bashkë me deputetë të tjerë bllokuan foltoren.

Komisioni i Etikës nuk është hera e parë që merr një masë të tillë për deputetë të grupimit të Sali Berishës. Kujtojmë këtu se vitin që shkoi, u përjashtua Flamur Noka si masë disiplinore për “zaptim” të foltores së Kuvendit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat