“Edi Rama është nën hetim nga FBI”, Berisha thirrje kryeministrit: Largohu bashkë me kabinetin tënd të kalbur!

Shqipëria

“Edi Rama është nën hetim nga FBI”, Berisha thirrje kryeministrit: Largohu bashkë me kabinetin tënd të kalbur!

Më: 30 janar 2023 Në ora: 18:15
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, është shprehur se kryeministri Edi Rama është nën hetim të plotë nga FBI, për skandalin e McGonigal.

Komentet Berisha i bëri përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, ku tha se Rama akuzohet për korruptimin e McGonigal përmes Agron Nezës.

Berisha shprehu bindjen se kryeministrin nuk e mbron dot më askush dhe i bëri thirrje Ramës që të japë dorëheqje.

Reagimi i Berishës:

Edi Rama është në hetim të plotë nga FBI për korruptimin e McGonigal nga Rama-Neza.

Ate nuk e mbron dot më askush!

Të dashur miq, të gjithë ata që u thonë ju se Edi Rama nuk është në hetim, mashtrojnë në mënyrë të paskrupullt!

Dhe njëherë i bëj thirrje Edi Ramës, largohu! Jep dorëheqjen bashkë me kabinetin tënd të kalbur! #sb

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat