Dominim i motit të kthjellët dhe rritje e temperaturave, parashikimi i motit për sot

Shqipëria

Dominim i motit të kthjellët dhe rritje e temperaturave, parashikimi i motit për sot

Më: 23 mars 2023 Në ora: 07:16
Foto ilustrim

Masat ajrore të qëndrueshme që kanë përfshirë rajonin e Ballkanit do të diktojnë kushtet e motit edhe në Shqipëri, duke bërë që gjatë orëve të para të ditës pothuajse i gjithë territori ynë të jetë në dominimin e motit të kthjellët.

Ndërsa pjesa e dytë e ditës do të sjelli kalime të lehta të vranësirave në të gjithë vendin tonë, por mundësit për reshje janë 0.

Pritet që më të dukshme vranësirat të jenë në zonat Veriore dhe Lindore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 5°C deri në 22°C.
Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Perëndimore duke sjellë në brigjet detare dallgëzim të ulët.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat