Aksident i rëndë në Bulqizë,15-vjeçari dërgohet me helikopter drejt Traumës

Shqipëria

Aksident i rëndë në Bulqizë,15-vjeçari dërgohet me helikopter drejt Traumës

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 16:09
Foto ilustrim

Bulqizë, aksidentohet rëndë teksa udhëtonte me biçikletë një 15-vjeçar në aksin rrugor Bulqizë-Fushë Bulqizë në vendin e quajtur Fushë Bulqizë.

Sipas policisë 15-vjeçari i cili ishte i shtrirë në rrugë fillimisht është pikasur nga kalimtarë të rasti të cilët kanë njoftuar ambulancën dhe policinë ku kanë bërë të mundur dërgimin e 15- vjeçarit drejt spitalit të Bulqizës, ku i është dhënë ndihma e parë.

Më pas ai është dërguar drejt spitalit të Traumës me helikopter pasi gjendja e 15 vjeçarit ishte e rënduar.

Ndërkohë policia dhe grupi hetimor kanë nisur hetimet rreth kësaj ngjarje të rëndë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat