“E kemi ndjekur dhe mbajtur nën vëzhgim”, i penduari Artan Tafani zbërthen planin e Laert Haxhiut për “të hequr qafe” prokuroren e SPAK

Shqipëria

“E kemi ndjekur dhe mbajtur nën vëzhgim”, i penduari Artan Tafani zbërthen planin e Laert Haxhiut për “të hequr qafe” prokuroren e SPAK

Më: 1 tetor 2023 Në ora: 17:34
Laert Haxhiu dhe Doloreza Musabelli

Një plan tjetër kriminal po thurej nga Laert Haxhiu dhe banda e tij dhe kësaj radhe në shënjestër ishin njerëz të drejtësisë, konkretisht një prokurore e SPAK, një prokuror i Lushnjës dhe një avokate. Një plan që tregon guximin për të ngritur dorën dhe mungesën e frikës nga banda e Haxhiut dhe ndaj shtetit.

Dëshmia e Artan Tafanit, i penduar tashmë i drejtësisë ka arritur të zbardhë dhe atentatin që po planifikohej nga prokurores së SPAK Doloreza Musabelli, sipas burimeve zyrtare të Prokurorisë së Elbasanit.

Tafani, pjesë e bandës së Laert Haxhiut ka deklaruar se po thurej plani për ‘të hequr qafe’ Musabelliun si dhe prokurorin e Lushnjës Adriatik Doga dhe avokaten Merita Selimi.

I kemi ndjekur. Laerti ka dashur të sulmojë Doloreza Musabelli, pasi ishte prokurorja e çështjes së tij në SPAK. Kjo prokurore kishte dënuar me burgim të përjetshëm shokun e Laertit Orgest Bilbilin dhe Anterio Kaloshin. I kemi mbajtur nën vëzhgim dhe familjet e tyre. Laerti, pretendonte se nuk kishte lidhje me ngjarjen dhe se kjo prokurore po i bënte gropën. Atij ju fiksua që ta vriste prokuroren ose ndonjë njeri të afërm të familjes.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat