Zjarri në azil, disa prej të moshuarve janë dërguar në spital

Shqipëria

Zjarri në azil, disa prej të moshuarve janë dërguar në spital

Më: 29 nëntor 2023 Në ora: 16:28
Foto nga vendi i ngjarjes

Një zjarr ka rënë në shtëpinë e të moshuarve në Fier.

Sipas policisë, të gjithë të moshuarit janë evakuuar dhe disa prej tyre janë dërguar në spital pasi nuk janë ndjerë mirë për shkak të tymit.

Pesë prej tyre nuk kanë probleme por janë dërguar në spital për kontroll për shkak se janë astmatikë.

Mësohet se zjarri erdhi nga një kabinë elektrike që ndodhet pranë azilit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat