Parkime të gabuara në Bulqizë, policia vendos gjoba dhe bllokon mjetet

Shqipëria

Parkime të gabuara në Bulqizë, policia vendos gjoba dhe bllokon mjetet

Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 11:39
Foto ilustrim

Prej më shumë se një viti, drejtuesit e automjeteve parkojnë në rrugët që nuk lejohen, duke penguar lëvizjen e ambulancave dhe të zjarrfikëseve.

Një situatë e tillë ka bërë që sot policia Bashkiake të marrë masa me gjoba dhe deri në bllokuese të gamave të makinave.

Shpesh herë për shkak të bllokimit nga mjetet e tjera, është rrezikuar edhe jeta e banorëve, kur ka patur raste të aksidenteve, por jo vetëm edhe rënies së zjarreve.

Ndërkohë policia Bashkiake dhe ajo e rendit bëjnë thirrje të gjithë drejtuesve të automjeteve të mos parkojnë në rrugët që nuk lejohen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat