“Punoni sikur zgjedhjet të jenë më 15 mars”, zbulohen porositë e Ramës në asamblenë e PS

Shqipëria

“Punoni sikur zgjedhjet të jenë më 15 mars”, zbulohen porositë e Ramës në asamblenë e PS

Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 19:04
Edi Rama

Kryesocialisti Edi Rama po zhvillon një mbledhje të zgjeruar me drejtuesit politik të qarqeve dhe anëtarët e asamblesë përmes platformës online ‘Zoom’, ku kryefjalë janë anëtarësimet e reja në parti.

Rama citohet të këtë deklaruar se “secili nga ne në PS duhet të punojmë sikur zgjedhjet e përgjithshme do të ishin në 15 Mars”.

Kryesocialisti ka kërkuar nisjen e një procesi për vlerësimin e anëtarësisë socialiste sa janë aktiv e jo aktiv.

Po ashtu e ka vënë theksin në nevojën e shtimit të anëtarësimeve të reja në çdo organizatë të PS.

Rama citohet të ketë deklaruar se ai vetë do të përfshihet në procesin e anëtarësimeve të reja, në zonën e tij elektorale ku është zgjedhur deputet.

Çdo drejtues qarku ka raportuar me detaje për numrin e anëtarëve ekzistues, sa janë firot dhe lëvizjet e anëtarësisë.

Sikurse është raportuar rreth projeksioneve për anëtarë të rinj, pikat e dobëta dhe të forta në çdo qark.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat