Këmbimi valutor 21 maj/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Shqipëria

Këmbimi valutor 21 maj/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Më: 21 maj 2024 Në ora: 07:51
Foto ilustrim

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.1 lekë dhe do shitet me 92.9 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.7 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 100.7 lekë dhe do shitet me 101.7 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 116.6 lekë dhe do shitet me 117.5 lekë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat