Sërish paqëndrueshmëri e monedhave të huaja, ja si paraqitet sot tregu i këmbimit valutor

Shqipëria

Sërish paqëndrueshmëri e monedhave të huaja, ja si paraqitet sot tregu i këmbimit valutor

Më: 25 maj 2024 Në ora: 08:42
Foto ilustrim

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.2 lekë dhe do shitet me 93 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.7 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 100.4 lekë dhe do shitet me 101.5 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 117 lekë dhe do shitet me 117.8 lekë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat