I kërkoi SPAK-ut të shprehej mbi pushimin e hetimit të një çështjeje, GJKKO rrëzon ish-gjyqtarin e Apelit

Shqipëria

I kërkoi SPAK-ut të shprehej mbi pushimin e hetimit të një çështjeje, GJKKO rrëzon ish-gjyqtarin e Apelit

Më: 21 qershor 2024 Në ora: 16:15
Foto ilustrim

Ish gjyqtari i Apelit, kërkuesi Alaudin Malaj u rrëzua nga gjykata antikorrupsion me kërkesën e tij për të urdhëruar Spakun që të shprehet mbi pushimin e hetimit të një çështjeje.

Objekti i kërkesës së ish gjyqtarit ishte të detyronte prokurorin Behar Dibra, prokuror në Spak që të shprehej në lidhje me kërkesën e Malaj për veçimin dhe pushimin e hetimeve.

Gjykata antikorrupsion deklaroi në përfundim të gjykimit “ Mos pranimin e ankimit të paraqitur nga kërkuesi Alaudin Malaj, sipas gazetares së Top Channel, Anila Hoxha.

Detaje tjera nuk u japen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat