5 Maji, Veliaj: Lavdi heronjve të vërtetë, njerëzve të veprave të mëdha - Bota Sot
5 Maji, Veliaj: Lavdi heronjve të vërtetë, njerëzve të veprave të mëdha

Tirana

5 Maji, Veliaj: Lavdi heronjve të vërtetë, njerëzve të veprave të mëdha

Më: 5 maj 2019 Në ora: 11:45
Erion Veliaj

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj morri pjesë në ceremoninë përkujtimore organizuar në Varrezat e Dëshmorëve në kuadër të 5 Majit, Ditës së Dëshmorëve.

Ndërkohë që nëpërmjet një mesazhi në rrjetet sociale Veliaj shpreh mirënjohje për veprën e të gjithë atyre dëshmorëve që kanë sakrifikuar jetën e tyre për të pasur një Shqipëri më të mirë sot.

“5 Maji – Dita e Dëshmorëve Lavdi heronjve të vërtetë, njerëzve të veprave të mëdha, të cilët kanë mbetur të “pavdekshëm” në kujtesën dhe historinë e vendit tonë. Mirënjohje e përjetshme!”,- shkruan Veliaj në rrjetet sociale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...