Edi Rama, letër të tretë Lulzim Bashës - Bota Sot
Edi Rama, letër të tretë Lulzim Bashës

Tirana

Edi Rama, letër të tretë Lulzim Bashës

Më: 24 maj 2019 Në ora: 16:31
Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka nisur letrën e tretë publike në tre ditët e fundit drejtuar kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Krahas ftesës për dialog politik kryetari i qeverisë  shkruan se zgjedhjet në 30 qershor do të zhvillohen dhe se nuk ka ndryshim qeverie pa zgjedhje. Basha nga ana tjetër ka refuzuar dialogun me Ramën. Ai për nesër ka bërë thirrje për protestë tjetër masive. Në mesazhin e tij Basha thotë: të gjithë në Tiranë, për të treguar vendosmërinë tonë për liri, për demokraci, për zgjedhje të lira e një qeveri nga populli, të popullit dhe për popullin, për Shqipërinë si e gjithë Europa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...