Festa e fëmijëve/ Në kopshtet dhe çerdhet e Tiranës - Bota Sot
Festa e fëmijëve/ Në kopshtet dhe çerdhet e Tiranës

Tirana

Festa e fëmijëve/ Në kopshtet dhe çerdhet e Tiranës

Më: 31 maj 2019 Në ora: 16:43
Foto

Një shprehje e urtë thotë se është më e lehtë të ndërtosh një fshat të tërë, se të rritesh një fëmijë të vetëm.

Në shumë institucione arsimore të vendit u festua 1 Qershori dita ndërkombëtare e fëmijëve, që synon rritjen e ndërgjegjësimit dhe vëmendjes ndaj problematikave të fëmijëve, që nesër do të jenë prindërit, profesionistët dhe qytetarët e këtij vendi.

Pati edhe momente që vetëm fëmijët i përcjellin aq natyrshëm. Ku ka më bukur se të festosh edhe ditëlindjen në një festë të tillë.
Një foto me zyshën e kopshtit që nuk harrohet kurrë.

“Jemi të lumtur, se kurorëzuam një periudhë të rëndësishme të jetës, atje ku arsimimi i fëmijëve tani. Gëzuar 1 Qershorin. Unë ndihem krenare, dhe prindërit i bëra krenare”, thotë një fëmijë.

“Lamtumirë o kopsht i dashur, tani unë u rrita e do të shkoj në shkollë, gjuhën shqipe të mësoj”, thonë fëmijët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...