Basha, në rrugët e Tiranës, thirrje për pjesëmarrje në protestë - Bota Sot
Basha, në rrugët e Tiranës, thirrje për pjesëmarrje në protestë

Tirana

E martë, 16 tetor 2018

Basha, në rrugët e Tiranës, thirrje për pjesëmarrje në protestë

Më: 25 maj 2018 Në ora: 19:07
Lulzim Basha

Në ndryshim nga të gjitha protestat e tjera të mëparshme të opozitës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha doli një ditë para protestës së të shtunës të takojë qytetarët në rrugët e Tiranës, duke i ftuar ata t’i bashkohen protestës.

Basha u ndal në lokale e në biznese të ndryshme duke takuar qytetarët dhe i ftoi ata në protesta. “Nesër në protestë”, i thotë Basha një qytetari. “Jo vetëm, merr dhe shokët”, i thotë ai.

Basha u shoqërua edhe nga deputetë të tjerë demokratë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test