Profesori: Serbia ikën atë ditë kur Kosova të çlirohet prej shqiptarëve pro-serb në pushtet

Aktuale

Profesori: Serbia ikën atë ditë kur Kosova të çlirohet prej shqiptarëve pro-serb në pushtet

Nga: G.B Më: 30 nëntor 2020 Në ora: 16:09
Prof. Dr. Asoc. Enver Bytyçi

Profesori universitar, Enver Bytyçi, ka thënë se Serbia ikën atë ditë kur Kosova të çlirohet prej shqiptarëve pro-serb në pushtet e në media, përcjell Bota sot.

Kjo ka ardhur si reagim ndaj Milaim Zekës se duhet të ndodhë shkëmbimi i territoreve me Serbinë.

Bytyçi ka thënë se janë pro-serbët që e mbajnë Serbinë në Kosovë dhe jo bandat e Vuçiçit.

Postimi i tij i plotë:

Milaim Zeka ka thënë sot se "E vetmja zgjidhje për ta heq qafe Serbinë duhet të ndodhë shkëmbimi i territoreve".

Unë mendoj se Serbia ikën atë ditë kur Kosova të çlirohet prej shqiptarëve pro-serb në pushtet e në media. Janë këta që e mbajnë Serbinë në Kosovë, nuk janë bandat e Vuçiç në veri, siç pretendon Zeka!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat