Naim Maloku tha fjalë të rëndë për Selmanajn, i vjen kundërpërgjigja – i përmend vrasjen e Ahmet Krasniqit, Xhemajl Mustafës...

Aktuale

Naim Maloku tha fjalë të rëndë për Selmanajn, i vjen kundërpërgjigja – i përmend vrasjen e Ahmet Krasniqit, Xhemajl Mustafës...

Nga: N. H Më: 18 dhjetor 2020 Në ora: 17:47
Ahmet Krasniqi, Enver Maloku, Xhemajl Mustafa e Smajl Hajdaraj

Ish-drejtues i UÇK-së, Naim Maloku, ka reaguar përmes një shkrimi në Facebook rreth zhvillimeve të fundit që kanë ndodhur në zyrën e Presidentit rreth hapjes ose jo të kasafortës.

Maloku ka thumbuar zëvendëskryeministrin e Kosovës, Driton Selmanaj, ai ka ngritur pikëpyetje se kujt i shërbejnë.

“Ne Ju paguajmë, dhe atë fort e mirë, për të vjedhë në Presidencën e Serbisë e Ju e vjedhni Presidencën e Kosovës! Po ky zagari i Isës….Driton Selmani….. A ishte aty, në tentimvjedhje, si spiun i Isës, AKI-së apo i Serbisë?”, ka shkruar Maloku në Facebook.

E, lidhur me këto deklarata të Naim Malokut, ka reaguar analisti politik, Nexhat Haziri.

Sipas Hazirit, më të njëjtë gjuhë, sikurse kjo e Malokut, janë linçuar si spiun të Rugovës e të Serbisë e më pas janë vrarë edhe kol.Ahmet Krasniqi, Enver Maloku, Xhemajl Mustafa, Shaban Manaj, Smajl Hajdaraj, etj.

Ja shkrimi i tij:

Image
Nexhat Haziri

Naim Maloku pyet Driton Selmanaj: A je spiun i Isës, AKI-së apo i Serbisë?

-Shih ti,po MAGAR t'paska falë i lumi Allah.

PS:

Me të njëten metodë janë linçuar si spiun të Rugovës e të Serbisë e më pas janë vrarë edhe kol.Ahmet Krasniqi, Enver Maloku, Xhemajl Mustafa, Shaban Manaj, Smajl Hajdaraj, Ismajl Berbatovci, Haki Imeri, Ismet Rrahmani, Shefki Popova, ismet Raci, e shumë personalitet të tjera të LDK-së dhe bashkëpuntorë të Presidentit Historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugovës. (n.h)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat