Sot bëhet varrimi i Nazlije Sherifit, 19 vjeçarja që pritej t’i transplantohej veshka

Aktuale

Sot bëhet varrimi i Nazlije Sherifit, 19 vjeçarja që pritej t’i transplantohej veshka

Më: 4 janar 2021 Në ora: 10:09
Nazlije Sherifi

19 vjeçarja Nazlije Sherifi ishte diagnostifikuar me një sëmundje të rëndë, kësisoj i duhet transplanti i veshkës.

Por dita ditës gjendja e saj shëndetësore veçse u keqësua. Kësisoj e njëjta nuk arriti t’u bëjë ballë problemeve shëndetësore dhe gjatë ditës së djeshme ndërroi jetë.

Familjarët e Nazlijes kanë njoftuar se varrimi i 19 vjeçare do të sot në ora 14:00.

Ndryshe për t’i dhuruar veshkën vullnetarë ishte i riu nga Deçani, Valmir Aliçkaj i cili dje u shpreh shumë i dëshpëruar me ndarjen nga jeta të Nazlijes.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat