Bekim Haxhiu njofton kandidaturën për deputet

Aktuale

Bekim Haxhiu njofton kandidaturën për deputet

Më: 17 janar 2021 Në ora: 19:54
Bekim Haxhiu

Bekim Haxhiu ka njoftuar kandidaturën e tij për deputet nga radhët e PDK’së, në zgjedhjet që pritet të mbahen me 14 shkurt.

Haxhiu ka njoftuar qytetarët se ai do mbajë numrin 109 në listën zgjedhore.

Sipas tij ky numër nuk paraqet problem, pasi për 4 herë radhazi ka fituar besimin e qytetarëve me po këtë numër.

Ai ftoi qytetarët të votojnë numrin 109, duke premtuar në realizimin e projekteve për rimkëmbje ekonomike, shëndetësore e arsimore.

‘’ Qysh në fillim të hyrjes time në politikë nuk kam ngarendur të jemi i pari në lista, as edhe më pas.

Kam garuar me numrin 109 dhe për 4 herë radhazi kam fituar besimin e qytetarëve.

Edhe në këto zgjedhje garoj me po këtë numër 109, këtë numër e kanë bërë të rëndësishëm, të veçantë qytetarët me besimin e tyre.

Prandaj, nëse sërish më jepni besimin tuaj, ju premtoj se do të jem edhe më aktiv, më i përkushtuar, do të jemi zëri i juaj.

Kemi shumë punë për të bërë në rimëkëmbje të shëndetësisë, ekonomisë, arsimit, kulturës, sportit etj’’, shkroi Haxhiu.

Ky është postimi i plotë:

‘’ Të dashur qytetarë,

Në kuadër të listës zgjedhore të PDK-së edhe këtë radhë emri im gjendet me numrin 109.

Qysh në fillim të hyrjes time në politikë nuk kam ngarendur të jemi i pari në lista, as edhe më pas.

Kam garuar me numrin 109 dhe për 4 herë radhazi kam fituar besimin e qytetarëve.

Edhe në këto zgjedhje garoj me po këtë numër 109, këtë numër e kanë bërë të rëndësishëm, të veçantë qytetarët me besimin e tyre.

Prandaj, nëse sërish më jepni besimin tuaj, ju premtoj se do të jem edhe më aktiv, më i përkushtuar, do të jemi zëri i juaj.

Kemi shumë punë për të bërë në rimëkëmbje të shëndetësisë, ekonomisë, arsimit, kulturës, sportit etj.

Vota e juaj do të jetë votë për rimëkëmbje të vendit, votë kundër Serbisë e mbrojtje të çlirimtarëve.

Na priftë e mbara në garën tonë zgjedhore!

Kemi program të qartë për #Rimëkëmbjen për çdo sektor dhe ditëve në vijim do t’i prezantojmë me kryeministrin e ardhshëm Enver Hoxhaj.

#PDK

#EnverHoxhajKryeministër 1

#BekimHaxhiuDeputet 109

P.S

Me numrin 109 kam garuar dhe fituar në zgjedhjet e vitit 2010, 2014, 2017, 2019.’’

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat