Sondazhi më i fundit: Ja cila parti do t’i fitojë zgjedhjet, në këtë vend renditet LDK-ja

Aktuale

Sondazhi më i fundit: Ja cila parti do t’i fitojë zgjedhjet, në këtë vend renditet LDK-ja

Më: 22 janar 2021 Në ora: 21:31
Foto ilustrim “Bota sot”

Sondazhi i fundit i PIPOS: LVV 44.2 përqind, PDK 20.40 përqind, LDK 17.35 përqind.

Instituti PIPOS ka përgatitur sondazhin e radhës sa i përket renditjes së partive para zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Këto të dhëna nga hulumtimi ku kanë marrë pjesë një mijë e 50 respondentë janë prezantuar në Rubikon.

Sipas të gjeturave Lëvizja Vetëvendosje aktualisht prinë me 44.2 përqind, e dyta është PDK me 20.40 përqind dhe LDK e treta me 17.35 përqind.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat