Ish-këshilltari i Albin Kurtit i reagon Ganimete Musliut, ja për çfarë e fajëson Hashim Thaçin dhe Berat Buzhalën

Aktuale

Ish-këshilltari i Albin Kurtit i reagon Ganimete Musliut, ja për çfarë e fajëson Hashim Thaçin dhe Berat Buzhalën

Nga: A.Zh Më: 31 janar 2021 Në ora: 09:39
Ganimete Musliu

Elvis Hoxha, ish-këshilltar i Albin Kurtit, i ka reaguar kandidates për deputete nga Partia Demokratike e Kosovës Ganimete Musliu, e cila ka thënë se Albin Kurti dhe Vjosa Osmani, kanë ikur nga veriu i Mitrovicës si “pula të lagura”.

Hoxha ka thënë se PDK-ja e ka formuar Listën serbe, duke fajësuar Hashim Thaçin se ua mbylli shqiptarëve urën për në veri.

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, ka akuzuar edhe Berat Buzhalën, duke theksuar se ai dhe Musliu janë klani që e kanë sjellë në gjendjen ku ka veri dhe jug.

Por, Hoxha ka paralajmëruar se pas 14 shkurtit, nuk do të ketë më veri.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

Listën serbe e ka kriju partia e Ganes. Ganja e harron këtë fakt. Ndërsa Borati mendon se kandidati për kryeministër i Kosovës nuk duhet të shkelë në veri të Kosovës. Në kokën e Boratit është nda Kosova.

Ganja dhe Borati janë klani që e ka sjellë Kosovën në këtë gjendje ku ka ka veri dhe jug. Ndodhi atëherë kur Hashimi iu mbylli shqiptarëve urën për veri. Ganja e ka harru, por Borati fort mirë e di.

Mashtrimi apo Hashimi e ka ndarë Kosovën, por në 14 shkurt ndahet Kosova prej mashtrimit dhe Hashimit Dhe do e shohin të gjithë se si nuk do të ketë më veri. Pak kohë do të duhet, por do të bëhet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat