Këta janë kandidatët më të votuar të LDK-së në Klinë

Aktuale

Këta janë kandidatët më të votuar të LDK-së në Klinë

Më: 16 shkurt 2021 Në ora: 15:43
LDK

Lidhja Demokratike e Kosovës është radhitur partia e katër në komunën e Klinës, me 17.21% të votave.

Ndërsa kandidatët më të votuar nga kjo parti janë Avdullah Hoti me 1 mijë e 702 vota, pastaj Kujtim Shala 641 vota, Hykmete Bajrami 212 vota, Agim Veliu 81 vota, kurse i pesti në listën zgjedhor të LDK-s, është Behgjet Pacolli me 99 vota.

Theksojmë se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përfunduar numërimin e votave të rregullt, kurse brenda pak ditsh do të filloj numërimi i votave me kusht dhe atyre me post.

Sipas rezultateve të deritanishme, LVV ka dal partia fituese, e dyta është radhitur PDK, kurse LDK në vendin e tretë.

Zgjedhjet parlamentare janë mbajtur ditën e diel, 14 shkurt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat