Çun Lajçi vjen me një reagim të ashpër, kësaj radhe dikush po i’a keqpërdorë emrin

Aktuale

Çun Lajçi vjen me një reagim të ashpër, kësaj radhe dikush po i’a keqpërdorë emrin

Nga: M.H Më: 23 shkurt 2021 Në ora: 10:59
Çun Lajçi

Aktori shqiptar Çun Lajçi ka reguar në lidhje një shkrim ku shkruhet që Lajçi ka mbështetur zëvëndëskryeministri i parë Artan Grubi Artan Grubin për punët që bën.

Lajçi thotë që hera e fundit që ka biseduar me Grubin ka qenë para 10 viteve dhe më se ka takuar dhe nuk ka shkruar për të, përcjell “Bota sot”.

Aktori më tej thotë që, unë shkruej, por jo për juve që s'di kush jeni, çka bani, si punoni e çka punoni, e aq ma pak për allëshvërishet e Ali Ahmetit e varësit e tij më qeveritarët maqedonas.

Në fund thotë që është turp që ta keqpërdorni emrin për hesapet politike e të dezinformoni.

Postimi i plotë

Reagim

Më vjen keq, por nëse po mendoni për ket Çun Lajçin që asht hala gjallë, që knon e shkruen e flet, atëherë dijeni se njiherë kam qenë në"Ditën e plisit" para 10 viteve i ftuem nga Artan Grubi, por kurrë ma as s'e kam takua, as s'i kam folë as që i kam shkrua ndonjiherë letër mbështetëse për punët e mira a t'këqia n'postet e tia qeveritare!

Ndaj mos ma keqpërdorni mirësinë time për postet tueja politike, se ju vret dashnia ime e madhe ndaj popullit tim.

Unë shkruej, por jo për juve që s'di kush jeni, çka bani, si punoni e çka punoni!

- E aq ma pak për allëshvërishet e Ali Ahmetit e varësit e tij më qeveritarët maqedonas!

Turp t'ma keqpërdorni emnin për hesapet tueja politike, e ta përdorni fotografinë time, për mashtrime e dezinformime!

Mosni more, se nuk kam vdekë hala!

Çun Lajçi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat