Miftaraj për Qeverinë Hoti: Jemi të bekuar që kjo strukturë nuk do të Qeverisë me Kosovën

Aktuale

Miftaraj për Qeverinë Hoti: Jemi të bekuar që kjo strukturë nuk do të Qeverisë me Kosovën

Më: 23 shkurt 2021 Në ora: 14:36
Ehat Miftaraj

Njohësi i çështjeve juridike, Ehat Miftaraj ka thënë sot se është bekim që kjo strukturë nuk do të qeverisë me Kosovën së paku në një të ardhme të afërt.

Miftaraj në një postim në rrjetin social Facebook ka kujtuar kohën kur Qeveria Hoti ka shuar Task Forcën kundër korrupsionit dhe më pas reagimin dhe shqetësimin e Institutit të Kosovës për Drejtësi. 

Lexoni të plotë postimin:

Më 19 tetor 2020, në ora 10:00 në mëngjes, IKD reagim dhe kërkesë publike Qeverise Hoti, për mos shuarjen e Task Forces kundër Korrupsion.

Me 19 tetor 2020, në ora 14:00 Qeveria Hoti shuan Task Forcën kundër Korrupsion.

Me 23 shkurt 2021, “Shprehim shqetësim serioz për shuarjen e Task Forcës për luftë kundër korrupsionit brenda Policisë së Kosovë” – Rezoluta e Parlamentit Evropian për Kosovën.

Amnistia e përligjur e korrupsionit nga Qeveria Hoti, merr goditjen e radhës.

Jemi të bekuar që kjo strukturë nuk do të qeverisë me Kosovën së paku në një të ardhme të afërt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat