Drejtori i Krimeve Ekonomike, Sahiti: Paratë janë gjetur në shtëpitë e të dyshuarve

Aktuale

Drejtori i Krimeve Ekonomike, Sahiti: Paratë janë gjetur në shtëpitë e të dyshuarve

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 14:06
Minitria e Bujqësisë

Drejtori i Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, Nazim Sahiti në një konferencë për media ka thënë se vlera e shumës së parave të sekuestruara gjatë aksionit të policisë ëhstë 400 mijë euro.

Sipas tij, është bastisur Ministria e Bujqësisë ku në kuadër të saj është Agjencioni i Pavarur për Zhvillim të Bujqësisë si dhe disa komuna tjera në vend.

“Janë konfiskuar dikur rreth 400 mijë euro. Në kuadër të aksionit janë bastisur disa lokacione në Istog, Gjilan, Lipjan dhe Pejë”, ka thënë Sahiti.

Ai tha se paratë janë gjetur në shtëpitë e të dyshuarave për marrje dhe dhënie të ryshfetit.

“Parat janë gjetur në shtëpitë e të dyshuarve, marrje ryshfeti dhe dhënie ryshfeti”, ka thënë drejtori i Ekonomike dhe Korrupsionit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat