Specialja ua vazhdon paraburgimin Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt

Aktuale

Specialja ua vazhdon paraburgimin Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 10:38
Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt

Gjykata Speciale ua ka refuzuar kërkesat për lirim nga paraburgimi dy krerëve të OVL-së së UÇK-së, Nasim Haradinaj e Hysni Gucati.

Gjyqtari i Procedurës Paraprake, Nicollas Guillou, ua ka vazhduar paraburgimin atyre me një vendim të nxjerrur gjatë ditës së djeshme.

Po ashtu, në vendimin e tij, Guillou ka kërkuar nga palët që të dërgojnë parashtresat e tyre me shkrim për afatin tjetër të ankesës për lirim nga paraburgimi.

Gjyqtari atyre u ka dhënë afat që këtë ta bëjnë deri më 1 prill.

Po ashtu, Guillou ka kërkuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar që të dërgojnë deklarata, materiale audio/video nga oficerët që kanë arrestuar Nasim Haradinajn.

ZPS-së për këtë i është dhënë afat deri më 12 mars. 

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat