Lajmi i fundit: Kujtim Shala nuk do të jetë kandidat për kryetar të LDK-së

Aktuale

Lajmi i fundit: Kujtim Shala nuk do të jetë kandidat për kryetar të LDK-së

Nga: N. H Më: 1 mars 2021 Në ora: 21:02
Kujtim Gashi

Edhe pse kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, në faqen e tij në Facebook, ditë më parë ka publikuar një foto ku shihet bashkë me kolegun e tij partiak, Kujtim Shala, e cila u pa si një paralajmërim se ky i fundit mund të vije në krye të LDK-së, një gjë e tillë nuk po del të jetë e saktë.

Sipas zyrtarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Visar Berisha, djali i ish-kryeparlamentarit Kolë Berisha, i cili një kohë ishte edhe këshilltar i kryeministrit Hoti, Kujtim Shala nuk do të jetë kandidat për kryetar të LDK-së.

Berisha ka treguar se Shala nuk do të kandidoj, pasi kështu ka vendosur ai.

Image
Visar Berisha dhe Avdullah Hoti

“Një gjë e di se Kujtim Shala nuk do të jetë pjesë e garës për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kështu ka vendosur Kujtimi që mos t’i hyjë kësaj gare”, ka deklaruar Berisha, përcjell “Bota sot”.

Kujtojmë se dy javë para kuvendit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ku pritet zgjedhja e kryetarit të ri të kësaj partie, vetëm ministri në detyrë i Mbrojtjes dhe anëtari i kryesisë së LDK-së, Anton Quni, ka rikonfirmuar qëllimin për të marrë timonin e partisë. Kandidatët e tjerë të përfolur nuk kanë konfirmuar zyrtarisht kandidaturat. /Bota sot/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat