Lajçak: Pas takimeve me Kurtin dhe Osmanin u dakorduam që dialogu të vazhdojë

Aktuale

Lajçak: Pas takimeve me Kurtin dhe Osmanin u dakorduam që dialogu të vazhdojë

Më: 2 mars 2021 Në ora: 09:16
Miroslav Lajçak

Emisari Special i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë–Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë të ditur se dialogu mes të dyja shteteve do të vazhdojë.

Lajçak tha se pas takimit të mbrëmshëm me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe takimit të sotëm me presidenten në detyrë, Vjosa Osmani u dakorduan për vazhdimin e dialogut me Serbinë.

“Kjo është vizita ime e tretë në kapacitetet që kam, siç edhe kam thënë në vizitën e kaluar pres që të vijë më shpesh këtu”.

“Pas takimeve që kam pasur me Osmanin dhe Kurtin dhe diskutimeve që kemi pasur jemi dakord për vazhdimin e dialogut që ka nisur që ka korriku”, tha Lajçak.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat