Orlando: Është bukur të dëgjosh nga Miroslav Lajçak se kishte takime shumë konstruktive në Kosovë

Aktuale

Orlando: Është bukur të dëgjosh nga Miroslav Lajçak se kishte takime shumë konstruktive në Kosovë

Më: 3 mars 2021 Në ora: 11:51
Lajçak dhe Orlando

I ngarkuari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka qëndruar tre ditë në Prishtinë ku ka takuar të gjithë liderët politikë e krerë institucional.

Për të cilat takime ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka thënë se është e bukur të dëgjohet nga Lajçak se kishte takime konstruktive në Kosovë. 

Ai nëpërmjet një shkrimi në Twitter se “Është bukur të dëgjosh nga Miroslav Lajcak se ai kishte takime shumë konstruktive në Kosovë.

Në pritje të rinisjes së shpejtë të dialogut të lehtësuar nga BE-ja me mbështetjen e SHBA-së sapo të formohen institucionet”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat