Kujdesi ndaj ambientit dhe ofrimi i sigurisë së qytetarëve bashkon Shërbimin Korrektues të Kosovës, OJQ “Help Kosovo”dhe Komunën e Prishtinës

Aktuale

Kujdesi ndaj ambientit dhe ofrimi i sigurisë së qytetarëve bashkon Shërbimin Korrektues të Kosovës, OJQ “Help Kosovo”dhe Komunën e Prishtinës

Më: 5 mars 2021 Në ora: 17:33
Foto nga vendi i ngjarjes

Në Qendrën Korrektuese Dubravë u zhvillua takimi ndërmjet zyrtarëve të Help Kosovo, Komunës së Prishtinës dhe Udhëheqës i Instruktorëve dhe Trajnimeve në këtë qendër, Ismet Fekaj.

Gjatë takimit është inicuar bashkëpunimi mes tri palëve të përfshira në krijimin e një ambienti më të sigurt dhe të pastër në qytetin e Prishtinës.

“Me ç’rast u diskutua për shportat e plehrave dhe rrethojat metalike, të cilat do të prodhohen në Qendrën Korrektuese Dubravës dhe do të vendosen në koordinim me Komunën e Prishtinës në ato zonat ku ka më së shumti nevojë”, thuhet në njoftimin e bërë për media.

Image

 

Tutje, në njoftim thuhet se ky projekt parashihet të angazhojë të burgosurit në këtë qendër në kryerjen e punëve rreth prodhimit të shportave dhe rrethojave me anë të mbështetjes së Help Kosovo.

“Help Kosovo ka mbështetur dhe po vazhdon ta mbështes SHKK-në me pajisje profesionale për saldim dhe trajnime me ISO standarde, ku janë aftësuar më shumë se 20 persona (nga stafi dhe të burgosurit)”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat