Paralajmërimi i themeluesit të degës së LDK-së në këtë qytet: Ja çfarë ndodh nëse Isa Mustafa merr pjesë më 14 mars

Aktuale

Paralajmërimi i themeluesit të degës së LDK-së në këtë qytet: Ja çfarë ndodh nëse Isa Mustafa merr pjesë më 14 mars

Nga: D.RR Më: 8 mars 2021 Në ora: 16:17
LDK

Njëri ndër themeluesit e degës së LDK-së në Rahoves, Shaip Shala, ka thënë në një postim në Facebook se nëse Isa Mustafa merr pjesë në kuvendin zgjedhor të LDK-së më 14 mars, do të jetë "shpata e Demoklit mbi Lidhjen Demokratike të Kosovës, subjektit të parë dhe më të vjetër demokratik".

Ai thotl se Kuvendi Zgjedhor i LDK-së është udhëkryqi historik për këtë subjekti politik, që do të tregojë a do të zëvendësohet diferencimi autokratik partiak në stilin e komunizmit të Isa Mustafës, me diferencimin demokratik partiak.

Shala shkruan se nuk beson që do të përsëritet Kuvendi i karrigeve, por parandjenë se do të jetë "Kuvendi i këpucëve".

Postimi i tij i plotë:

Vetëm prezenca eventuale, pa asnjë fjalë të tij, e Isa Mustafës në Kuvendin Zgjedhor më 14 mars, është shpata e Demoklit mbi Lidhjen Demokratike të Kosovës, subjektit të parë dhe më të vjetër demokratik, i cili nuk mundi të shkatrohet nën represalet e pushtetit dhe regjimit gjenocidal serb, por u shkatrua për një dekadē nga komunisti i vetëm në Kosovë, Isa Mustafën, mashtrues, servil, gënjeshtar, arrogant dhe injorant.

Kuvendi Zgjedhor i LDK-së është udhëkryqi historik për këtë subjekti politik, do të tregojë a do të zëvendësohet diferencimi autokratik partiak në stilin e komunizmit të Isa Mustafës, me diferencimin demokratik partiak!

Uroj që mos të përsëritet Kuvendi i karrigave, por parandjejë se do të jetë Kuvendi i këpucave, ngase kuvendarët( ca prej tyre) do të marrin me vete nga një palë këpucë rezerv!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat