Befason Agim Bahtiri, tregon se kur do të zyrtarizohet Kurti kryeministër

Aktuale

Befason Agim Bahtiri, tregon se kur do të zyrtarizohet Kurti kryeministër

Nga: A.Morina Më: 13 mars 2021 Në ora: 18:29
Albin Kurti

Kreu i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka reaguar pas certifikimit të rezultateve zgjedhore të 14 shkurtit.

Bahtiri paralajmëroi se zyrtarizimi i Albin Kurtit si kryeministër do të bëhet vetëm pas pak ditësh.

“Rezultatet e fitores më të madhe në Kosovën e pasluftës u certifikuan sot, duke i hapur rrugë edhe zyrtarizimit të Albin Kurtit kryeministër pas pak ditësh”, shkroi Bahtiri në Facebook, përcjell "Bota sot"

Postimi i plotë

Rezultatet e fitores më të madhe në Kosovën e pasluftës u certifikuan sot, duke i hapur rrugë edhe zyrtarizimit të Albin Kurtit Kryeministër pas pak ditësh.

Kjo nuk është vetëm fitore e Lëvizjes VETEVËVENDOSJE, por ështe fitore e gjithë Kosovës. Së bashku me pranverën, po vijnë edhe ditët e mira që do të zgjasin për dekada.

Urime Kosovë!

Urime Albin!

Urime anëtarë dhe aktivistë të Lëvizjes VETËVENDOSJE!

AB

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat