Bulliqi: Me Albin Kurtin Kryeministër, po fillon një epokë e re në vendin tonë

Aktuale

Bulliqi: Me Albin Kurtin Kryeministër, po fillon një epokë e re në vendin tonë

Nga: A.SH Më: 22 mars 2021 Në ora: 20:23
Shpejtim Bulliqi dhe Albin Kurti

Në seancën e mbajtur sot, është votuar pr formimin e qeverisë së re në krye me Albin Kurtin.

Shpejtim Bulliqi, ka uruar Kurtin duke thënë se po nisë një epokë e re në vendin tonë.

“Tash po instalohet një mentalitet i ri qeverisës që mbron interesat e shtetit dhe qytetarët e vendit tonë kanë të ardhme të ndritur”, ka shkruar Bulliqi.

Postimi në Facebook:

Me Albin Kurtin si Kryeministër i Republikës së Kosovës po fillon një epokë e re në vendin tonë. Qytetarët kanë shpresa të mëdha në qeverinë e re, përkundër sfidave të mëdha unë jam i bindur se me një prijës si Albini - qeveria e re do të ngadhnjejë para çdo vështirësie.

Tash po instalohet një mentalitet i ri qeverisës që mbron interesat e shtetit dhe qytetarët e vendit tonë kanë të ardhme të ndritur.

Urime Albin!

Urime aktivistëve të Lëvizjes!

Urime të dashur qytetarë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat