Çim Peka pas vendimit të Abdixhikut për presidenten: Bravo, i qartë dhe guximshëm politikisht

Aktuale

Çim Peka pas vendimit të Abdixhikut për presidenten: Bravo, i qartë dhe guximshëm politikisht

Më: 30 mars 2021 Në ora: 19:58
Lumir Abdixhiku dhe Çim Peka

Gazetari Cim Peka, ka reaguar pas vendimit të kreut të ri të LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe kryesisë së kësaj parti lidhur me zgjedhjen e presidentes së re, Vjosa Osmanit.

Sipas vendimit që ka marrë LDK-ja, thuhet se në ditën kur do të mbahet seanca për zgjedhjen e presidentes, deputetët e kësaj partie do të qendrojnë në sallë në menyrë që ata të bëhen kontribues të zgjedhjes së Osmanit si presidente e vendit.

E për ketë Peka në një postim në Facebook ku shihet me një fotografi me kreun e LDK-së, Lumir Abdixhiku ka shkruar: Bravo i qartë dhe i guximshëm politikisht!

"Kosova me së fundi drejtohet nga politikane rrace", ka shtuar Peka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat