Deputeti i VV-së i përgjigjet Haradianjt që e quajti ”sekser”: Deklarata e tij e dëmshme dhe e pavërtetë

Aktuale

Deputeti i VV-së i përgjigjet Haradianjt që e quajti ”sekser”: Deklarata e tij e dëmshme dhe e pavërtetë

Më: 6 prill 2021 Në ora: 23:29
Ramush Haradinaj

Deputeti i Vetëvendosjes, Sali Zyba iu është përgjigjur deklaratave të kreut në detytë të AAK-së, Ramush Haradinajt, i cili në Rubikon, e quajti atë ‘’sekser të votive për Presidenten’’.

I njëjti ka mohuar pretendimet që Haradinaj ka dhënë, duke i cilësuar këto deklarata të dëmshme dhe të pavërteta.

Kryetari i partisë Aleanca e Ardhmërisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se deputeti Salih Zyba ka qenë sekseri i Lëvizjes Vetëvendosje për vota për zgjedhjen e Vjosa Osmanit për presidente.

Haradinaj thotë se kanë bërë presion edhe te deputetët e tjerë të AAK-së për votën për zgjedhjen e presidentit.

“Z.Hoxha të paktën u tregu i sinqert, Pas Albena reshitaj ka pasur edhe kërcënime edhe për deputet të tjerë të AAK. Deputetet e AAK-së kanë pasur presion që ta shesin votën për presidentin. Salih Zyba ka qenë seksere për votat për president.”, tha Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat