Vjen reagimi nga Presidentja Osmani për akuzat ndaj UÇK-së, publikon një video

Aktuale

Vjen reagimi nga Presidentja Osmani për akuzat ndaj UÇK-së, publikon një video

Nga: M.H. Më: 10 prill 2021 Në ora: 19:12
Vjosa Osmani

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani përmes një video të publikuar në rrjetin e saj zyrtar Facebok, ka kthyer përgjigje gjithë akuzave që i janë për shkak të mospërmendjes së UÇK-së gjatë homazheve në Koshare.

Osmani u shpreh që UÇK është frymëzimi ynë,burim i krenarisë dhe dhimbjes për të gjithë djemtë dhe vajzat e Kosovës që humbëm në luftën për liri.

Presidentja shton më tej se lufta e drejtë e UÇK-së, të gjithë dëshmorët e martirët, më së shumti nderohen kur ne punojmë mirë e drejtë për të gjallët dhe e ndërtojmë shtetin tone, përcjell “Bota sot”.

Në videon e bashkangjitur shihet teksa Osmani në çdo fjalim të saj ka falenderuar dhe përmendur UÇK-në dhe luftën e saj të denjë.

Postimi i plotë

Të dashur qytetarë,

Prekazi, Likoshani, Çirezi, Gllogjani, Loxha, Llapushniku, Vërrini, Tabet e Llapashticës, Shala e Bajgorës, Kosharja e Pashtriku, si dhe gjithandej në Kosovë ku Ushtria jonë Çlirimtare luftoi, janë frymëzimi ynë, burim i krenarisë dhe dhimbjes për të gjithë djemtë dhe vajzat e Kosovës që humbëm në luftën për liri. Por, nuk është hera e parë që bëhet një luftë speciale e ndërtuar mbi të pavërteta, sikur kjo e ditës së djeshme. Si çdoherë, po e përsëris, lufta e drejtë e UÇK-së, të gjithë dëshmorët e martirët, më së shumti nderohen kur ne punojmë mirë e drejtë për të gjallët dhe e ndërtojmë shtetin tonë mbi idealet që i kishin luftëtarët e lirisë dhe të gjithë ata që dhanë jetën për shtetin që e gëzojmë. Përtej propagandës së orkestruar, dëshmitë flasin ndryshe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat