Latifi i reagon hoxhës nga Drenica: Përpjekjet me e fetarizu figurën e Adem Jasharit janë projekt i UDB-së

Aktuale

Latifi i reagon hoxhës nga Drenica: Përpjekjet me e fetarizu figurën e Adem Jasharit janë projekt i UDB-së

Më: 12 prill 2021 Në ora: 08:50
Blerim Latifi

Profesori Blerim Latifi ka reaguar pas deklaratave të hoxhës Osman Musliu se Adem Jashari gjatë sulmit të vitit 1998, kur i është ofruar ta dhezë një cigare, ka thënë se e bën këtë në iftar.

Latifi përmes një postimi në Facebook i ka quajtur projekt u UDB-së, përpjekjet për ta fetarizuar figurën e Adem Jasharit.

Postimi i tij:

Përpjekjet me fetarizu figurën e Adem Jasharit, rënien dhe sakrificën e tij, janë thjesht dhe vetëm projekt i UDB-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat