Limaj: Të gjitha grupet politike kanë marrë goditje në zgjedhjet e 14 shkurtit, jo vetëm Nisma

Aktuale

Limaj: Të gjitha grupet politike kanë marrë goditje në zgjedhjet e 14 shkurtit, jo vetëm Nisma

Më: 14 prill 2021 Në ora: 20:47
Fatmir Limaj

Kryetari i Nismës SocialDemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se zgjedhjet e fundit në Kosovë ishin situatë e pazakontë.

Sipas tij të gjitha grupet politike kanë marrë një goditje jo vetëm Nisma.

“Është hera e parë që Nisma nuk është parti parlamentare, ne do të vazhdojmë si opozitë joparlamentare dhe të përgatitemi. Angazhimi do të vazhdojë si parti politike jashtë parlamentit”, ka thënë ai.

“Këtu ka qenë situatë e pazakontë, ka rënie të përgjysmuar”, ka shtuar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat