Brenda tre muajve në QKUK lindën 904 foshnje të gjinisë femërore dhe 1 mijë e 69 të gjinisë mashkullore

Aktuale

Brenda tre muajve në QKUK lindën 904 foshnje të gjinisë femërore dhe 1 mijë e 69 të gjinisë mashkullore

Më: 15 prill 2021 Në ora: 13:13
Foto ilustrim

Në tre muajt e parë të vitit 2021 në Klinikën  e Gjinekologjisë në kuadër të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës janë realizuar 1 mijë e 929 lindje.

Prej tyre 699 janë kryer me operacion.

904 foshnje janë femra, kurse 1 mijë e 69 foshnje të tjera janë të gjinisë mashkullore.

Në numrin e përgjithshëm janë regjistruar poashtu 31 lindje me binjakë, 5 me trinjakë dhe 1 me katërnjakë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat