Durmishi: Dëmin e shkaktuar duhet t’a paguaj dikush e të dal para ligjit

Aktuale

Durmishi: Dëmin e shkaktuar duhet t’a paguaj dikush e të dal para ligjit

Më: 16 prill 2021 Në ora: 17:52
Pamje nga vendi i ngjarjes

Zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës (MMPHI), Hysen Durmishi, ka bërë të ditur se gjendja e rrugëve është e rëndë dhe e trashëguar.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka bërë të ditur se do t’a procedojmë urgjentisht sanimin e kësaj rrëshqitje të ndodhur më herët.

Ndër te tjera ai ka thënës e dëmin e shkaktuar dikush do ta paguaj e po ashtu edhe para ligjit do të përgjigjet kushdo që është fajtor për gjendjen e krijuar.

Ky është postimi i tij pa ndërhyrje:

“Gjendje e rëndë e trashëguar.

Do të procedojmë urgjentisht sanimin e kësaj rrëshqitje të ndodhur më herët. Dëmin e shkaktuar dikush do ta paguaj e poashtu edhe para ligjit do të përgjigjet kushdo që është fajtor për gjendjen e krijuar”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat