Grafitet në shtëpinë e Adelina Graincës, reagon zyrtari i LDK-së: “Godet” VV-në

Aktuale

Grafitet në shtëpinë e Adelina Graincës, reagon zyrtari i LDK-së: “Godet” VV-në

Nga: N. H Më: 21 prill 2021 Në ora: 09:40
Pamje nga vendi i ngjarjes

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka reaguar pas grafiteve fyese që janë bërë dje në shtëpinë e deputetes Adelina Grainca, raporton gazeta “Bota sot”,

Ai ka thënë se shkruarja e grafiteve në pronë private veprim huliganesk.

Mirëpo ai ka “goditur” Lëvizjen Vetëvendosje, duke i kujtuar këtyre të fundit se edhe hedhja e molotovëve në veturat dhe shtëpitë private është krim.

Ja shkrimi i Gecaj:

Miqtë thonë, “what goes around, comes around”, e ne themi, “çfarë të mbjellësh, e korrë”.

Ndërrimi i partive si këmishën e trupit është veprim i padinjitetshëm ... shkruarja e grafiteve në pronë private veprim huliganesk ... derisa krim është hedhja e molotovëve në veturat dhe shtëpitë private.

 

Miqtë thonë, “what goes around, comes around”, e ne themi, “çfarë të mbjellësh, e korrë”. Ndërrimi i partive si...

Posted by Bajram Gecaj on E mërkurë, 21 April 2021
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat