Kurti shpalos detaje për temat që diskutuan me kryediplomatin gjerman

Aktuale

Kurti shpalos detaje për temat që diskutuan me kryediplomatin gjerman

Më: 22 prill 2021 Në ora: 23:38
Albin Kurti dhe Heiko Maas

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot në takim kryediplomatin gjerman, Heiko Maas.

Kurti përmes një cicërime në Twitter ka bërë të ditur për temat që janë diskutuar në këtë takim, e që në mesin e tyre ishin edhe sigurimi i vaksinave antiCOVID dhe liberalizimi i vizave.

Kurti tha se Gjermania është një aleate kritike dhe partner strategjik për Kosovën.

 

‘Vaksinat, investimet, liberalizimi i vizave dhe dialogu ishin temat kryesore të diskutuara me ministrin e jashtëm gjerman @HeikoMaas sot në Prishtinë. Gjermania është një aleate kritike dhe partner strategjik për Kosovën. Unë nxita një qasje transatlantike në Ballkan me një axhendë transformuese”, shkroi Kurti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat